B72540V600K62
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
B72540V600K62
  • 1
Voltage Rating AC : 60 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 800 A
Surge Energy Rating : 6.8 J
Package / Case : 2220 (5750 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 165 V
Series : B725
Varistor Voltage : 100 VDC
Voltage Rating DC : 85 VDC
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 800 pF