B72207S0231K111
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
B72207S0231K111
  • 1
Diameter : 7 mm
Voltage Rating AC : 230 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 1.2 kA
Surge Energy Rating : 17 J
Termination Style : Radial
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 595 V
Series : StandardD
Varistor Voltage : 360 VDC
Voltage Rating DC : 300 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 130 pF