ETFV14K420E2
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
ETFV14K420E2
Diameter : 14 mm
Voltage Rating AC : 420 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 6 kA
Surge Energy Rating : 136 J
Termination Style : Through Hole
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 1.12 kV
Series : ETFV
Voltage Rating DC : 560 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 220 pF
Product : MOV
Manufacturer : EPCOS / TDK
Description : Varistors 14mm 420Volt Thermally Fused