VDRS20W250BSE
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VDRS20W250BSE
  • 1
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 250 VAC
Product Category : Varistors
Packaging : Bulk
Series : VDRS
Voltage Rating DC : 320 VDC
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Capacitance : 960 pF
Product : MOV
Manufacturer : Vishay / BC Components
Description : Varistors 250volts 6500A 20D Radial